Sport

Január 30.
A Magyar Atlétikai Szövetség nyílt fedett pályás versenyén Kovács Krisztián új egyéni csúccsal (8: 36. 27) nyerte meg a juniorok versenyét 3000 m-en. Edzője: Németh Gyula.

Február 3.
A Faddon megrendezett első Csösze - Kupán az Ippon Karate Egyesület lett a győztes 21 arany, 22 ezüst, 20 bronzéremmel.

Február 8.
Az AC Szekszárd versenyzői Budapesten az Olimpia Csarnok fedett pályás versenyén arattak újabb sikereket. 3000 m-en: 1. Tóth Szilárd 2. Kovács Krisztián. 1500 m-en: 2. Tóth Szilárd.

Február 10.
A Senior AC 11 aranyérmet szerzett a veterán atléták fedett pályás versenyén, Budapesten.
Márton Istvánné és Oláh Annamária új egyéni csúccsal lett dobogós súlylökésben.

Február 24.
A fedett pályás Atlétikai Országos Bajnokságon Budapesten 1500 méteren 1. helyezést ért el Tóth Szilárd (AC Szekszárd) 3:59.55 idővel.

Március 31.
Szepesi József, a Gemenc Judo klub versenyzője, harmadszor nyerte meg a Judo Szenior Országos Bajnokságot, amellyel elnyerte az Örökös Szenior Bajnok címet.

Május 27.
Az Atomerőmű - KSC Szekszárd női kosárlabda csapata 6. lett az országos bajnokságon és fennállásának legeredményesebb évét zárta.

Május 30.
A 10. Jubileumi Kihívás Napján, - a 25000-69909 fős városok kategóriában - 16 város közül a 3. helyen végzett Szekszárd és 150000 Ft. értékben ROSCO sportszerutalványt nyert. A sportszereket az eredményesen szereplő óvodák, iskolák ill. a rendezésben résztvevő Babits Mihály Művelődési Ház kapta.

Június 1.
Az Ippon Karate Sportegyesület egy hónap alatt 225 érmet gyűjtött össze nemzetközi és országos versenyekről.

Június 16.
Az V. ADIDAS STREETBALL CHALLENGE Utcai Kosárlabda Fesztiválon 155 csapat, 620 fő versenyző, többezer néző vett részt.

Június 23-24.
-Csillag Balázs az Atlétikai Club Szekszárd Egyesület középtávfutója 3000 méteren 8:59.96-tal ezüstérmes lett a Budapesten rendezett Európa Kupa I. osztály B. csoportban.
Edző: Németh Gyula
-Németh Máté az Atlétikai Club Szekszárd Egyesület versenyzője 3000 méteres akadályfutásban EB kvalifikációt szerzett 8:47.72-es idővel elért 4. helyezésével a Budapesten rendezett Európa Kupa I. osztály B csoportban.

Július 12-15.
-Csillag Balázs 5000 méter síkfutásban 3. helyezést, Németh Máté 3000 méter akadályfutásban 6. helyezést ért el az Amszterdamban (NED) megrendezett U23. Európa Bajnokságon.
-Kroneraff Ágnes a Triatlon Club Szekszárd versenyzője 10000 méter síkfutásban 11. helyezést ért el az Amszterdamban megrendezett U23 Európa Bajnokságon.

Július 3.
Arató Dávid az U23 korosztály országúti kerékpáros bajnokságon, Gödöllőn az 1. helyen végzett.

Július 10.
A Szekszárd AC közép-és hosszútávfutói a 43. Nemzetközi Balaton Bajnokságon kiemelkedően szerepeltek:
1500 m-en: 1. Csillag Balázs 2. Németh Máté 3. Tóth Szilárd
3000 m-en: 1. Kroneraff Ágnes.
10000 m-en: 1. Kovács Krisztián.
Edző: Németh Gyula.

Július 11-14.
Között zajlott a XXVII. Fiat Gemenc Nagydíj Nemzetközi Országúti Kerékpáros Verseny UCI 2. 6 kategóriában.

Július 19-22.
Kovács Krisztián az Atlétikai Club Szekszárd versenyzője a Grossettoban (ITA) megrendezett Junior Európa Bajnokságon 10000 méter síkfutásban 8. helyezést ért el.

Július 27.
A Nyíregyházán rendezett Atlétikai Országos Bajnokságon 1500 m-en: 1. Csillag Balázs 3. Tóth Szilárd. 3000 m akadályon: 1. Németh Máté. Edző: Németh Gyula.

Augusztus 16-19.
A VIII. Radenska Kupa nemzetközi utánpótlás kézilabda tornán 5 ország 67 csapata 1200 fővel vett részt.

Szeptember 6.
A III. Veterán Dobógálán, Szombathelyen a Szenior AC sportolói 18 érmet gyűjtöttek. A Rijekában rendezett nemzetközi találkozón négy számban első helyen végeztek.

Szeptember 8.
A Gemenc Judó csapata 2. helyezést ért el a Bautzen Nemzetközi Bajnokságon.
Edző: Szepesi József.

December 8.
XXV. alkalommal rendezték meg a Sakk Szekszárd Kupa nemzetközi egyéni és csapat villámversenyt.